Pagrindinis -> Straipsnis

Visi mes girdime tuos neskoningus sportininkų ir trenerių patarimus kaip pasiekti tai, ką pasiekė šis ar anas sportininkas. Kai prašome paaiškinti kaip jie tai pasiekė, dažniau išgirstame klasikinį atsakymą: "Atėjome čia žaisti ir laimėti", bet tai yra nesąmonė. Visgi yra keletas vertingų patarimų, kurie galėtų padaryti tave net geresniu atletu. Štai penkios frazės, kurios padės pagerinti tavo važiavimo sugebėjimus.

Geriau daryti mažiau bet dažnai negu daug, bet retai. Tu išspausi iš savo važinėjimo daugiau jei važinėsi dviračiu pastoviau ir dažniau. Kai turi valandėlę laisvo laiko, čiupk dviratį ir pamindyk pedalus. Tai žymiai geriau negu atidirbti visą krūvį šeštadienio rytą ir po to visą savaitę tasytis išgleibusiam ir drebančiomis kojomis.

Svarbiausias yra intensyvumas. Kelis kartus per savaitę daryk trumpus, bet labai greitus spurtus. Išspausk iš savo raumenų skaidulų viską ką gali ir važiuok į kalną dar kartą ir dar kartą ir dar kartą. Tai skaudęs, tačiau tapsi greitesnis.

90% yra greičiau nei 110%. Jei mali iki paraudonavimo, tai daug šansų kad tavo darbo kokybė ir technika kenčia. Tavo pedalų minimas yra netvarkingas, ir tavo važiavimo linija "išsimėčiusi" po visą taką. Pristabdyk iki tiek, kad galėtum kontroliuoti padėtį. Tavo važiavimas sušvelnės, bus tikslesnis, todėl -- greitesnis.

Didžiausia pamoka yra pralaimėjimas. Profesionalai yra pagrindiniai pralaimėtojai. Kiekvieną kartą būną tik vienas nugalėtojas ir tuzinas praleimėjusių. Jie mokosi iš savo praleimėjimų ir klaidų, dėl kurių nebuvo pasiekta pergalė. Taip mokomasi susikoncentruoti į tikslą. Jie supranta, kad pralaimėjimas, tai žaidimo dalis ir neima to į širdį -- tai pamoka, kurią mes turime visad žinoti ir su ja gyventi.

 

Su pagarba 00096